Гощанська районна гімназія з’явилася як реалізація ініціативного проекту групи педагогів та представників громадськості і стала одним із перших навчальних закладів такого типу у Рівненській області. Офіційно гімназія була заснована розпорядженням голови Гощанської РДА Ткачука І.Ф. від 2 червня 1997 року № 200. Першим директором закладу було призначено Шкабаріна Феодосія Панасовича, досвідченого та авторитетного педагога, який працював керівником Гощанської ЗОШ за числом 2.
Із грудня 1999 року директором працює Скоцик Валерій Євстафійович. За час свого функціонування Гощанська гімназія стала одним з кращих навчальних закладів краю. У 2007 році заклад було нагороджено Почесною грамотою Рівненської обласної ради. І в 2010 та 2013 роках отримувала звання «Флагман сучасної освіти та науки України». Рішенням державної атестаційної комісії у 2010 році гімназія була атестована з відзнакою.
На сьогоднішній день начально-виховний процес здійснює висококваліфікований педагогічний колектив у кількості 45 чоловік. Серед них 5 – відмінників освіти України; 12 учителів-методистів; 6 старших учителів; 25 учителів вищої категорії; 6 учителів І категорії.
У гімназії щорічно навчається біля 340 учнів. У відповідності до Статуту заклад працює у режимі повного дня. Гімназія має у своєму складі догімназійне відділення (1-4 кл.) із поглибленим вивченням іноземних мов. Допрофільна підготовка здійснюється у ІV(8)-V(9) класах та в VІ(10)-VІІ(11) класах проводиться навчання за математичним, хіміко-біологічним, історичним профілями.
У гімназії на підвищеному рівні за сучасними методиками вивчаються англійська, німецька та польська мови а також інформатики.
Високий рівень профільної та додаткової освіти забезпечує конкурентоздатність випускників. За даними порталу Edumeter (середній бал ЗНО 2010-2014 років) випускники гімназії показали перший результат в області та 48-й в Україні.
Щорічно десятки гімназистів стають переможцями ІІ-ІV етапів Всеукраїнських олімпіад та ІІ-ІІІ етапів конкурсу-захисту МАН України, інтелектуальних конкурсів «Кенгуру», «Бобер», «Геліантус», «Соняшник» та інших.
У гімназії працює психолого-педагогічна служба, медична сестра, організовано трьохразове харчування та підвіз учнів власним автобусом.
Продовжується систематична робота по розвитку матеріально-технічної бази навчально-виховного процесу. Створено сучасний інформаційно-бібліотечний центр, кабінети хімії, біології, інформатики, математики, української мови та літератури, німецької, англійської мов та інші. Всі аудиторії обладнані мультимедійними комплексами. Працює 50 комп’ютерів, об’єднаних у корпоративну мережу із власним сервером та підключенням до швидкісного Інтернету.
Окрім навчання, гімназія успішно розвиває свою виховну систему із дієвим учнівським самоврядуванням. Популярністю користується гімназійна газета «Велика перерва». Для учнів працюють хореографічний, драматичний, вокальний та інші гуртки, команда КВК «КУК».
Гімназисти активно готують та проводять численні позакласні заходи: свята, екскурсії, вечори, предметні тижні, конкурси, вікторини, виставки, спортивні змагання.
Гімназія має фінансову самостійність, власний кошторис та бухгалтерію.
Інформація про наявність вільних місць:
9 класи – 36 учнів; вільних місць – 24.
10 класи – 39 учнів; вільних місць – 21.
11 клас – 26 учнів; вільних місць – 4.