День пам’яті захисників Донецького аеропорту

21 січня 2015 року після важкої 242-денної оборони донецького аеропорту українські бійці відійшли у бік Пісок. На місці аеропорту залишилися руїни. “Місячною поверхнею” назвали в Генштабі те, що залишилося від двох терміналів, метеовишки та злітної смуги, які майже дев’ять місяців титанічними зусиллями і неймовірною силою духу утримували українські добровольці, десантники, розвідники та артилеристи.

Сьогодні, через два роки після того, як на території донецького аеропорту не ведуться активні бої, не всіх його жертв знайшли і впізнали, про деяких забули, а про когось просто ніколи не чули. За даними Олега Микаца, який на той момент був командиром 93-ї механізованої бригади, за час боїв за донецький аеропорт гарячу точку пройшли близько 1 тис. осіб.

Ми хочемо нагадати про тих, хто ціною власного життя захищав точку на карті, яку в один момент охрестили стратегічною, але про необхідність утримувати яку досі сперечаються. Звичайно, всіх поіменно ми згадати не зможемо. Тіла багатьох бійців досі не знайшли, деяких ще не упізнали, хтось донині вважається зниклим безвісти. Міноборони після завершення оборони ДАП нарахувало 28 зниклих. Про точну кількість загиблих і поранених також досі не відомо. Цифри наводять найрізноманітніші, але без сумніву, кількість жертв аеропорту обчислюється сотнями. Відомо, що в боях останніх днів загинули не менше 60 українських військових, ще кілька десятків потрапили в полон.

Коментарі і розміщення посилань заборонено.

Комментарі закрито.